KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17281040
nr 1728 1040
Johan Krouthén
(1858-1932), Sverige
Oljemålning, Johan Krouthén (1858-1932), Sverige, tillskriven. Väg vid hus. Ej signerad. Olja på duk: 64x87 cm, yttermått inklusive ram: 77x100 cm
Johan Krouthén, svensk målare född 1858, död 1932.
måndag 29 september 2025
kl 19:22:35
- Klassiska
29 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska